Egyre többen használják a telefonos asszisztenseket. Nem véletlenül, hiszen nagyban megkönnyítik a mindennapos telefonhasználatot! A különböző eszközökön más és más asszisztensekre támaszkodhatunk, például Androidon a Google Assistant a legjobb telefonos asszisztens, az Apple iPhone készülékeken pedig a Siri segít egyszerűbbé tenni az életünket.
Ebben a cikkben eláruljuk, hogy mik a leghasznosabb funkciói a Google Asszisztensnek és a Sirinek, és azt is megmutatjuk, hogy hogyan kapcsolhatod be ezeket a funkciókat!
Hogyan kapcsoljuk be a telefonos asszisztenst?
Akár iPhone, akár Androidos a telefonunk, mindegyik eszközön egyszerű az asszisztens elindítása. Nézzük, hogyan kapcsolható be a Google Asszisztens és mennyire egyszerű az iPhone Siri használata!
Google Assistant:
A Google Asszisztens az Android és az iPhone készülékeken egyaránt elérhető. A legtöbb Android telefonon alapból fel van telepítve, így amint kivettük a készüléket a dobozából, már használhatjuk is!
Ahhoz, hogy a telefonos asszisztens az iPhone készüléken is használható legyen, le kell tölteni hozzá a Google alkalmazást az App Store-ból. Miután ezzel megvagyunk, már csak meg kell nyitnunk az app-ot és máris bejelentkezhetünk Google profilunkba!
Hogyan kapcsolhatom be?
Az Android telefonokon általában bármikor felhívhatjuk az asszisztenst, a következő lépésekkel:
- Tartsd nyomva az oldalsó gombot!
- Mondd azt, hogy “Hey Google!” (“Héj, Gúgül!”)
Az iPhone eszközökön a “Shortcut” alkalmazásban állíthatjuk be, hogy mivel és hogyan szeretnénk előhívni a Google Asszisztenst.
Siri:
A Siri-t csak Apple készülékeken tudjuk használni, az Androidos telefonokon sajnos nem elérhető. Azonban az iPhone Siri használata anélkül is lehetséges, hogy le kellene töltenünk egy új alkalmazást, ugyanis Siri be van építve az összes iPhone-ba.
Hogyan kapcsolhatom be? – Ha nem kapcsoltad be Siri-t az első beállításnál, akkor kövesd a következő lépéseket!
- Nyisd meg a beállításokat!
- Keresd meg a “Siri és keresés” menüpontot!
Ha elvégezted az utasításokat, akkor nincs más teendőd, mint előhívni!
Az iPhone Siri parancsok állíthatók, ezért aszerint, hogy mit kapcsoltunk be, több lehetőségünk is van az előhívásra:
- Mondd azt, hogy “Hey Siri!” (“Héj, Szíri!”)
- Tartsd nyomva az oldalsó vagy a főgombot!
Hasznos funkciók: Google Asszisztens
A Google Asszisztens akkor működik a legjobban, ha a többi Google terméket is használjuk. Azonban ha mégse, akkor is számos hasznos dologra képes a telefonunkon.
A Google kereső:
A Google Asszisztens a Google keresőmotort használja, aminek köszönhetően mindennél hatékonyabban képes találatokat keresni az internetről. Megkérdezhetjük tőle például hogy:
- “Mik a legjobb receptek vacsorára?”
- “Hanyadikára esik húsvét?”
A Google Naptár:
A Google hangvezérlés alapján működő asszisztense hozzáfér a naptárba beírt adatokhoz is, így gondoskodik arról, hogy ne feledkezzünk meg a fontos programjainkról és könnyen felvehessük az új eseményeket is. Próbáld ki például hogy:
- “Hanyadikán lesz a barátom szülinapja?”
- “Milyen programjaim lesznek a héten?”
- “Állíts be egy emlékeztetőt holnap délre!”
Okosotthon vezérlés:
Bizonyos okosotthon eszközöket, mint például az okos izzót vagy a termosztátot, összeköthetjük az asszisztenssel. Hasznos parancsok lehetnek például:
- “Kapcsold le a lámpát a konyhában!”
- “Állítsd 21 fokra a szobahőmérsékletet!”
iPhone Siri parancsok és hasznos funkciók
A legtöbb telefonos asszisztens ugyanazokra a dolgokra képes, ezért nem kell aggódni, ha tetszik egy Google parancs, miközben Siri-t használunk, ugyanis valószínűleg az iPhone telefonos asszisztens is képes rá.
Siri segítségével egy teljes Apple ökoszisztéma hozható létre, mivel az iPad, iMac, Macbook, Apple Watch és az iPhone készülékeket könnyen szinkronizálhatjuk, majd Siri segítségével egyszerűen irányíthatjuk őket.
Hasznos parancsok
Siri sokféle információhoz hozzáfér az eszközeinken keresztül, ezért szinte bármit megkérdezhetünk tőle, például hogy:
- “Mi a legrövidebb út haza?”
Siri-nek köszönhetően bármikor meghallgathatod kedvenc dalaidat a Spotify, a Youtube Music és az Apple Music zenelejátszókon keresztül. Mindössze annyit kell mondanod, hogy:
- “Játssz le egy vidám dalt!”
Az Apple okosórán edzéseket is ütemezhetünk Siri segítségével, ha azt mondjuk neki, hogy:
- “Indíts el egy 30 perces edzést!”
Siri rugalmassága miatt a a telefonos asszisztens használatának csupán kreativitásunk szabhat határt!
Ha Androidos vagy Apple telefonokat keresel baráti áron akkor látogass el a webáruházunkba, ahol Samsung telefonok, Huawei telefonok és még számos márka készülékei között válogathatsz!
Nálunk beválthatod a régi telefonod egy jó alkuért!