Gyakran szólal meg benned a hang: “hogyan törölhetem magam Facebookról?” A legjobb helyen jársz, ha úgy döntöttél, hogy nem szeretnéd tovább használni a Facebook felhasználói fiókodat, vagy csak szünetet tartanál a közösségi oldaladon. Ebben a cikkben adunk egy részletes útmutatót a fiókod törléséhez és néhány szóban ennek következményeiről is írunk.
Mielőtt lépéről-lépésre leírjuk a Facebook fiókod törlésének menetét, bemutatjuk a két lehetséges utat, amivel búcsút inthetsz a közösségi hálónak. Ezek közül az alternatívák közül választhatsz:
- Facebook fiók felfüggesztése
- Facebook fiók végleges törlése
Facebook fiók felfüggesztése - mit jelent és hogyan zajlik a folyamat?
Ha szeretnél egy kis közösségi média szünetet tartani és eltűnni a radarról néhány napra, hétre vagy hónapra, a Facebook fiók felfüggesztése lehet a legjobb választás számodra. Miért mondjuk ezt? Mert az összes adat, fotók, bejegyzések, barátok és minden más érintetlen állapotban marad az oldaladon egészen addig, míg úgy nem döntesz, hogy újra aktiválod a fiókodat.
Röviden tehát a Facebook fiók felfüggesztése egy időszakos dolog, amit biztosan nem fogsz megbánni, nem úgy, mintha esetleg véglegesen törölnéd a fiókod.
Milyen előnyökkel jár még a Facebook fiók deaktiválása a törléssel szemben? Mutatjuk is:
- Továbbra is használhatod a Facebook Messengert, így nem kell lemondanod a szeretteiddel való kapcsolattartásról
- Te továbbra is láthatod a Facebook oldalad annak ellenére is, hogy mások elől rejtve lesz
- A neved, vagy beceneved, amit a Facebookon használtál továbbra is ott lesz a barátaid listájában
- A feltöltött képeid továbbra is ott lesznek az oldaladon
- A kommentek és bejegyzések, amiket különböző Facebook csoportokba írtál láthatóak maradnak a csoportok adminjainak
- Az admin vagy szerkesztő pozíciókat továbbra is megtarthatod az általad létrehozott vagy szerkesztett csoportokban
Ha a Facebook felfüggesztése mellett döntöttél, kövesd ezeket a lépéseket a telefonodon:
- Nyisd meg a Facebook mobil alkalmazást
- Klikkelj a három vonalra a jobb felső sarokban
- Görgesd le a menüt egészen a Beállítások menüpontig
- Lépj be a Beállítások menübe
- Válaszd a Profil belépés és Ellenőrzés menüpontot
- Egy új menü fog feltűnni, ebből válaszd a Felfüggesztés vagy törlés opciót
Elérkeztél a ponthoz, ahol a kezedben van a döntés, hogy a felfüggesztést vagy pedig a végleges, visszafordíthatatlan törlést választod-e. Azt javasoljuk, hogy olvass tovább, hogy még többet megtudj arról, mivel jár a Facebook fiók törlése.
Facebook fiók törlése - mit jelent pontosan és hogyan csináld?
Ha a Facebook fiók törlése mellett döntesz, jó ha tudod, hogy a törlés után minden adat és “nyom”, ami utánad maradna, eltűnik az oldalról. Ebbe beletartozik minden olyan oldal és regisztráció is, amit a Facebook fiókodhoz csatoltál. Tehát például, ha a Spotify felhasználói fiókodat a Facebook fiókod bejelentkezési adataival hoztad létre, onnan is elveszik minden adatod és lejátszási listád.
Fontos tudni, hogy a Facebook fiók törlése bejelentkezés nélkül nem megoldható, ezért első lépésként be kell jelentkeznek a profilodba. A Facebook fiók törlése telefonról, laptopról és asztali számítógépről is egyszerű, tehát bármelyik, éppen kéznél lévő eszközről el tudod indítani a folyamatot.
Mi veszik még el a Facebook törlése után?
- Ha esetleg meggondolod magad, nem tudod majd újraaktiválni a fiókod
- Minden kép, bejegyzés és egyéb információ törlése kerül, mintha nem is létezett volna a felhasználói fiókod
- Elveszted az admin, szerkesztő és egyéb szerepeket, amikkel a csoportokban rendelkeztél
- A Facebook üzleti profil törlése is megtörténik, abban az esetben, ha ugyanazzal az email címmel kezelted mindkét oldalt
- Minden oldalon (pl. Spotify, Pinterest), ahol a felhasználói fiókod a Facebook oldaladhoz van kötve, elveszik
- Nem tudod használni a Facebook Messengert és minden, a barátaiddal, ismerőseiddel folytatott beszélgetés törlésre kerül
- A másodlagos Facebook fiók törlése szintén megtörténik
Ha ezután is szeretnéd véglegesen törölni a Facebook fiókodat, kövesd a korábban leírt felfüggesztés lépéseit és az utolsó lehetőségnél válaszd a Fiók törlése gombot.
Hogyan töröld a Facebook fiókod
Törölhető a Facebook fiók?
Abban az esetben sincs veszve minden, ha meggondolod magad a drasztikus döntés után és mégsem szeretnéd törölni a felhasználói fiókod. A Facebook 30 napig lehetőséget biztosít arra, hogy visszaállítsd a profilodat végleges törlés esetén is, viszont 30 nap elteltével minden adat és információ véglegesen törlésre kerül.
A végleges törlés folyamata akár 90 napot is igénybe vehet, viszont 30 nap elteltével neked már nem lesz hozzáférésed az oldaladhoz.
A Facebook erről a következő hivatalos tájékoztatást adja: “minden adatot, amit esetleges katasztrófa, szoftver hiba vagy egyéb adatvesztés miatt egy biztonsági mentés funkcióban tárolunk, 90 napig megőrzünk. Az Ön adatait olyan ügyekben is megőrizhetjük, mint például jogi kérdések, a használati feltételek megsértése vagy kármegelőzési intézkedések. Tudjon meg többet adathasználati szabályzatunkról.”
Hogy állítsd vissza a Facebook fiókod?
Abban az esetben, ha még nem telt el 30 nap a fiókod törlése óta, az email címeddel és jelszavaddal könnyedén be tudsz jelentkezni a Facebook fiókodba. Belépés után - sajnos a Facebook fiók törlése jelszó nélkül nem fog menni - a “Törlés visszavonása” lehetőség azonnal megjelenik a kijelzőn. Ha szeretnél visszatérni a felhasználói fiókodhoz, válaszd ezt a lehetőséget.
Be kell ismernünk, hogy az elmúlt évek felhasználói adatvesztése után sok felhasználó nem érzi magát biztonságban a platformon. A legutolsó és valószínűleg legnagyobb ilyen adatvesztés ez év áprilisában történt, amikor több, mint 533 millió Facebook felhasználó adata szivárgott ki.
Abban az esetben azonban, ha a kevésbé drasztikus fiók felfüggesztést választod, újraaktiválásnál ne felejtsd el beállítani a kétlépcsős biztonsági azonosítást, amiről ebben cikkben írtunk bővebben.
Ha hasznosnak találtad a bejegyzésünket, hagyj egy lájkot vagy küldj egy kommentet, hiszen kíváncsiak vagyunk, hogy tudtad-e használni a hétköznapokban az itt leírtakat.