Elérkezettnek látod az időt, hogy gyermeked telefont kapjon, de tanácstalan vagy, hogy melyik a megfelelő készülék a legkisebbeknek? Jó helyen jársz, hiszen ebben az írásban igyekeztünk összegyűjteni minden infót, ami hasznos lehet a témában. Megnézzük, hogy mi az ideális életkor, amikor már saját telefonja lehet a gyerekeknek, milyen követelményeknek kell, hogy megfeleljen a készülék és mutatunk néhány olyan gyerekeknek való telefont is, amit a Rejoy.hu-ról is megrendelhetsz.
Ezekre fogsz választ kapni a következő bekezdésekben:
Első telefon gyereknek - honnan tudom, hogy eljött a megfelelő idő?
Milyen tulajdonságokkal kell, hogy rendelkezzen egy mobiltelefon gyerekeknek?
Miért jó a használt mobiltelefon gyereknek?
Mennyibe kerül egy mobil gyerekeknek?
iPhone mobil gyerekeknek
Samsung mobil gyereknek
Huawei telefon gyerekeknek
Mennyi időt engedj a gyerekednek a telefonján lógni?
Első telefon gyereknek - honnan tudom, hogy eljött a megfelelő idő?
Vajon tényleg kell telefon egy 10 éves gyereknek? Azt minden bizonnyal tudod, hogy a gyerekek jellemzően a felnőttek viselkedését utánozzák, ehhez pedig elsősorban a szülők viselkedése szolgál mintául. Ha tehát sok időt töltesz a telefonoddal a kezedben, a gyereked valószínűleg pontosan ugyanezt szeretné majd tenni.
Ennek a viselkedésnek az alapelve a lehető legegyszerűbb – a gyerekek a felnőtteket a csoport alfa-karaktereinek tekintik, ezért folyamatosan merítenek a felnőttek gesztusaiból, kifejezéseiből vagy készségeiből. Ez a tény azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy a kicsinek valóban szüksége van telefonra.
Arról, hogy mikor érdemes telefont venni a gyereknek, és mit mondanak erről a pszichológusok, egy korábbi cikkben írtunk. Ebben a cikkben végül arra jutottunk, hogy nem feltétlenül szükséges előre megszabott életkorhoz kötni azt, hogy mikor adunk kütyüt a gyerekek kezébe.
Az igazi kérdés, hogy szüksége van-e a gyereknek telefonra? A telefon használatának és nem használatának is vannak előnyei, mindkét oldal számos érvet tud felsorakoztatni. Mellette szól, ha a gyermek egyedül jön-megy az iskolába vagy sokat van különórán, táborban és tudni szeretnéd, hogy jól van-e. Hogy lehetne ezt a helyzetet hatékonyabban megoldani, mint egy telefonhívással, amiben megbizonyosodsz arról, hogy minden rendben van?
Előbb vagy utóbb, de inkább előbb, meg kell hozni a döntést arról, hogy vegyél-e telefont a gyerkőcnek, főleg akkor, ha sokszor és hosszabb időre van távol tőletek. Mi azt gondoljuk, hogy nincs jó vagy rossz válasz arra, hogy mikortól használhat saját telefont egy gyerek.
Milyen tulajdonságokkal kell, hogy rendelkezzen egy mobiltelefon gyerekeknek?
A gyerekek telefonja, a gyerekekkel együtt, jellemzően sok kalandon esik át. A füvön vagy aszfalton történő kényszerleszállástól a homokba temetésekig, vagy akár a váratlan fürdőzésig sok próbatételnek lesz kitéve a telefon, amelyet a kicsivel való kapcsolattartáshoz használni szeretnél.
Éppen ezért a telefont érdemes extra védelmet biztosító tokkal felszerelni. A plusz védelem érdekében pedig nem árt beruházni egy üvegfóliába is, amely megvédi a telefon képernyőjét az esetleges sérülésektől. Ehhez hozzájön még az is, hogy szeretnéd, ha a telefon akkumulátora sokáig bírná töltés nélkül.
Természetesen ez a további bekezdések is tartalmaznak még rengeteg tippet, hogy mit érdemes figyelembe venni a telefon kiválasztásánál, de talán a fentiek a legfontossabbak.
Összeszedtünk még néhány dolgot, amire esetleg érdemes lehet figyelni telefon választásnál. Attól függően, hogy a gyerekek játszanak-e például Fortnite-tal, érdemes lehet gondolni arra, hogy az akksi legalább 3 000 mAh legyen, de akár 4000 mAh-es akksit is választhatsz.
Ha a kicsi szenvedélye a fotózás, gondolhatsz arra is, hogy nagy, legalább 64 GB tárhellyel rendelkezzen a telefon. Abban az esetben pedig, ha több időt tölt a YouTube-on vagy játékokkal, mint amennyi feltétlenül szükséges lenne, jó hasznát fogod venni egy szülői ellenőrző programnak, ami vagy blokkolja ezeket az alkalmazásokat bizonyos idő elteltével, vagy csak előre beállított időtartam alatt használhatják az appokat.
Végül, de nem utolsó sorban érdemes azt is figyelembe venni, hogy a kisgyerekeknek nagyon nehéz egy nagyobb telefont a kezükben tartani. Az biztos, hogy a nagy telefon nagy kijelzőt is jelent, de a gyerekek a kicsi kezeikkel nem tudnak egy nagy telefont megtartani, ezért érdemes első telefonnak egy kisebb készüléket választani.
Összegezve, ha telefont veszel gyermekednek, ilyen legyen:
- Extra védelmet biztosító tok
- Tartós akkumulátor
- Szülői felügyelet alkalmazás
- Kis méretek
Miért jó a használt mobiltelefon gyereknek?
A használt telefon lehet az egyik legjobb döntésed, amikor arról van szó, hogy kütyüt adj a gyermeked kezébe. Az okok egyszerűek. Először is, egy használt telefon lényegesen olcsóbb, mint egy új telefon. Azt súgja a hatodik érzékünk, hogy nem szeretnél egy kisebb vagyont elkölteni a gyermeked telefonjára, ezért javasoljuk, hogy nézz körül a Rejoy.hu-n, ahol a bolti ár feléért tudsz beszerezni egy felújított mobilt.
A Rejoy.hu-n hirdetett telefonok nem csak, hogy olcsóbbak, de 12 hónap garanciát is biztosítunk a rajtunk keresztül vásárolt telefonokra. Ezenkívül pedig 14 nap pénzvisszafizetési garanciát is adunk abban az esetben, ha mégsem tetszik a telefon.
Ha előre meghatározott költségvetésből szeretnéd kihozni az új telefont, akkor az oldal szűrőinek segítségével ki tudod választani a megfelelő darabokat. Annak érdekében, hogy megtaláld a gyermekhez leginkább passzoló telefont, a cikk hátralévő részében mi is javaslunk néhány modellt.
Mennyibe kerül egy mobil gyerekeknek?
Ahogy korábban is írtuk, a Rejoy.hu-n lehetőséged van filterek segítségével szűrni az elérhető telefonokat. Ebbe beletartozik az ár alapján való szűrés is. Ha szeretnél, könnyedén tudsz szűrni telefonokra 40 ezer forintig, akár 80 ezerig is, de ha egy kicsit magasabb kategóriában gondolkozol, akkor akár 150 - 200 ezer forintig is.
A kerettől függően választhatsz egy bizonyos ár kategóriát, de akár egy -tól, -ig válogatást is, ahogy a lenti képen is láthatod. Az ár mellett a gyártóra is tudsz szűrni, ha inkább ez alapján folytatnád a keresgélést. Miután kiválasztottad ezeket a kategóriákat, gondolkozhatsz a további lehetőségekben is, mint például a belső tárhely, a szolgáltató vagy az operációs rendszer.
iPhone gyerekeknek
Ha nem szeretnél 80 ezer forintnál többet költeni a gyerkőc telefonjára, azt javasoljuk, hogy válassz egy 32GB-os iPhone 7 modellt. Akkor is beleférsz ebbe a költségvetésbe, ha egy 128 GB-os iPhone 6S vagy iPhone 7 modellt választasz.
Ha a telefonra szánt összeg egy kicsit magasabb, mint 80 ezer forint, akkor az alábbi készülékek között böngészhetsz: iPhone 8 256GB, iPhone SE 2020 64GB vagy egy iPhone X 256GB.
Samsung mobil gyereknek
Ha azt gondolod, hogy a gyermeked jobban boldogulna egy Android telefonnal, akkor a legjobb választás egy Samsung Galaxy A50, 128GB tárhellyel. Ha 80 ezer forint körüli összeget szánsz a telefonra, válaszd a Samsung Galaxy A9 készüléket 128 GB tárhellyel vagy a Samsung Galaxy S7-et 32GB tárhellyel.
Természetesen léteznek magasabb kategóriás használt Samsungok is, például az S9 64GB tárhellyel vagy a Samsung Galaxy Note 9 128GB tárhellyel, a Samsung Galaxy S10 128GB tárhellyel, amikhez nem kell túllépni a 160 ezer forintos keretet sem.
Huawei gyerekeknek
Ne feledkezzünk el a Huawei telefonokról sem! Megfizethető márka számos olyan tulajdonsággal, amivel mind te, mind a gyermeked elégedett lesz.
Körülbelül 120 ezer forintért hozzájuthatsz a következő készülékek valamelyikéhez: Huawei P30 128GB, Huawei Mate 20 Pro 128GB, Huawei Mate 20 128GB-os kiszerelésben.
Mennyi időt engedj a gyerekednek a telefonján lógni?
Csakúgy, mint az életkorra, úgy a telefonon töltött idő mennyiségére sem létezik konkrét ajánlás. Szülőként a döntés teljes mértékben a te kezedben van, de szeretnénk emlékeztetni arra, hogy minden túlzás, különösen a gyermekek esetében, serdülő- és felnőttkorban súlyos következményekkel járhat.
A telefonfüggőségről szóló, a Rejoy.hu blogon is megtalálható anyagban részletesen leírjuk, hogyan tudod motiválni a gyereket, hogy a telefon "nyomkodásán" kívül más tevékenységek is felkeltsék az érdeklődését.
Köszönjük, hogy elolvastad a cikkünket! Ha tetszett, támogasd munkánkat egy megosztással vagy írd meg kommentben, hogy mikor adtál először telefont a gyermeked kezébe!